Sport i odchudzanie | prawo-sportowe.eu

Zacznij dbać o swoje zdrowie już dziś z doktorem Kacprem Cieślakiem! Wieloletnie doświadczenie i ciągle aktualizowana wiedza, którą pragnie podzielić się z czytelnikami. Cukrzyca, choroby psychiczne oraz choroby skóry – rady, leczenie, zapobieganie

Bielactwo – objawy

Bielactwo – objawy


Bielactwo jest chorobą skórną, występującą dość często- na świecie jest nią zarażone około 4% ludzi. Za objawy zaniku ciemnego pigmentu skóry odpowiedzialny jest układ genetyczny człowieka. Na cerze są widoczne odbarwienia w kolorze mleczno-białym lub w barwie cielistej. Tego rodzaju odbarwienia skórne mogą występować na całym ciele człowieka. U niektórych będą one częściej występowały, a u niektórych mniej. Najczęstszymi miejscami występowania odbarwień cery są łokcie, kolana, choć występują również na kończynach górnych, takich jak nadgarstki, dłonie. Często odbarwienia występują w okolicach intymnych człowieka, jednak największym dyskomfortem dla osoby dotkniętej tą chorobą są plamy na twarzy. Plamy występujące w innych częściach ciała możemy w miarę możliwości starać się ukryć, np. zakładając sweter, ale plam na twarzy tak szybko nie przysłonimy.

Pigment w skórze jest nierównomiernie rozłożony, co dla chorego wiąże się dużym dyskomfortem, który na pewno nasila się latem. Brak pigmentu powoduje, że osoba dotknięta bielactwem nie może opalić miejsc na skórze, które są dotknięte tą chorobą. Jednak trzeba pamiętać o tym, że cera w miejscach, w których nie ma swojego naturalnego koloru, nie jest narażona na zmiany, które mogą powodować stan zapalny czy nawet świąd.

Obszary na skórze dotknięte bielactwem charakteryzują się również tym, że włosy w tym miejscu także są białe https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany. Trzeba nadmienić, że nie są ani osłabione z powodu braku pigmentu, ani nie są też narażone na wypadanie.

U niektórych osób występowanie plam jest bardzo duże i szybko postępuje, jednak u niektórych ludzi zmiany są mniejszym stopniu widoczne. Wszystko zależy od naszego układu genetycznego.

Osoby dotknięte bielactwem powinny też mieć na uwadze to, że choroba ta nie powoduje powikłań zdrowotnych i nie ma wpływu na nasze zdrowie. Jedynie jest to choroba wstydliwa dla osób, które się z nią borykają, słuchając często nieprzychylnych opinii ludzi na swój temat.

Bielactwo może być już zauważalne już w wieku 10 lat i postępować z roku na rok pl.wikipedia.org. Na samym początku rozwoju choroby plamki są małe lub nawet mało widoczne. Dopiero po pewnym czasie plamki stają się coraz większe i powoli zaczynają się ze sobą łączyć, tworząc jeden obszar bardziej zauważalny. Szczególnie kobiety uważają, że stają się mniej atrakcyjne przez to, że plamy występują na całych dłoniach. Objawy bielactwa mogą występować na całym ciele, co oznacza to, że człowiek staje się dla siebie mniej atrakcyjny, a staje się wyśmiewany przez innych. Bielactwo nas jednak w żadne sposób nie dyskryminuje, tym rodzajem choroby nikogo również nie zarazimy przez dotyk, ponieważ jest to dziedziczone genetycznie.

Rate this post