Sport i odchudzanie | prawo-sportowe.eu

Zacznij dbać o swoje zdrowie już dziś z doktorem Kacprem Cieślakiem! Wieloletnie doświadczenie i ciągle aktualizowana wiedza, którą pragnie podzielić się z czytelnikami. Cukrzyca, choroby psychiczne oraz choroby skóry – rady, leczenie, zapobieganie

kwiaty doniczkowe na walentynki

kwiaty doniczkowe na walentynki


Cięte czy doniczkowe?

Mimo że w Dzień Zakochanych zazwyczaj dominują kwiaty cięte – róże, tulipany czy goździki, kwiatowy savoir-vivre dopuszcza obdarowanie roślinami doniczkowymi najbliższej rodziny lub osób, z którymi pozostajemy w zażyłych stosunkach. Odpowiednio pielęgnowane będą cieszyć oko zdecydowanie dłużej niż, nawet najpiękniejszy, bukiet. Warto wybrać kwiaty, które kwitną kilka razy w roku – nowe pąki będą za każdym razem przypominały obdarowanej osobie o gorącym i niesłabnącym uczuciu.

Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty doniczkowe na Walentynki będą najlepsze dla ich drugiej połówki. Wybór jest ogromny, symbolika poszczególnych gatunków niejednoznaczna, więc o faux pas nietrudno. Wręczenie ukochanej, skądinąd przepięknych kamelii, które sygnalizują: „szukam innej” może zostać jednak wyjątkowo źle odebrane…

Kwiaty doniczkowe na Walentynki – nasze podpowiedzi

Floryści z kwiaciarń Euroflorist przed Świętem Zakochanych przygotowali zestawienie najpiękniejszych kwiatów doniczkowych na Walentynki wraz z krótkim objaśnieniem ich znaczenia. Pamiętaj, że mowę kwiatów doskonale znają osoby ze starszego pokolenia i co więcej – przykładają do niej dużą wagę natychmiast! Jeśli więc chcesz zdobyć przychylność rodziców dziewczyny, o którą zabiegasz, wręcz jej kwiat doniczkowy, który symbolizuje stałość uczuć i zapewnia o poważnych zamiarach.

Storczyk – to niekwestionowany lider wśród kwiatów prezentowych. Nic dziwnego, w okresie kwitnienia przyćmiewa swoim blaskiem wszystkie pozostałe rośliny. Kolorystyka, a nawet wielkość tych kwiatów może być bardzo różnorodna. Storczyk symbolizuje doskonałość i zmysłowość, stanowi więc najpiękniejszy komplement dla każdej kobiety!

Jaśmin – kwiatowy afrodyzjak o śnieżnobiałych kwiatach i intensywnym, słodkawym aromacie. Przed wiekami  – niezbędny składnik magicznych napojów, które miały zapewnić zarówno paniom, jak i panom przychylność w miłości. Symbolizuje uczucie zmysłowe i namiętne. Być może ośmieli Twoją wybrankę…

Gardenia – roślina o białych kwiatach symbolizująca skryte uczucie. Wręczona na Walentynki wyśle do Twojej wybranki sygnał: kocham Cię w tajemnicy i chciałbym, żebyś się o  tym dowiedziała.

Amarylis – kwiat o długiej łodydze i wyrastających na jej końcu olśniewających kwiatach. Podarowany ukochanej osobie będzie w okresie kwitnienia codziennie wychwalać jej wyjątkową urodę. Tak wyjątkowy upominek chciałaby otrzymać każda kobieta!

Frezja – roślina delikatna i subtelna. Jej kwiaty występują w ciepłych, intensywnych barwach, które sprawiają, że nie można oderwać od nich wzroku. Symbolizują szacunek i uznanie. Mogą także oznaczać cichą prośbę: odwzajemnij moje uczucia.

Niezapominajka – to uroczy prezent dla romantyczki. Niebieskie, białe, różowe lub fioletowe niezapominajki wysyłają sygnał do obdarowanej nimi osoby: nie zapomnij o mnie, a także: będę zawsze blisko Ciebie, jeśli mi na to pozwolisz.

Lilia – atrybut bogów. Symbolizuje czyste intencje i poważne zamiary wobec obdarowanej nią osoby. Podaruj swojej ukochanej namiastkę raju!

Pamiętaj, że kwiaty doniczkowe na Walentynki wymagają specjalnej oprawy! Bilecik-serduszko ze słowem: kocham, elegancka wstążka lub kokardka o barwie głębokiej czerwieni, ratanowe serce na piku to ozdoby, które dodatkowo podkreślą wyjątkowość chwili.

Hodowla roślin może być również pasją! Jeśli wiesz, że Twoja ukochana z zapałem pielęgnuje kwiaty w domu, w ogrodzie lub na balkonie, nie wahaj się wręczyć jej pachnącego upominku w doniczce. Kwiaty możesz także dostarczyć do rąk żony lub dziewczyny, o którą zabiegasz, korzystając z profesjonalnych przesyłek kwiatowych. Kurier współpracujący z firmą Euroflorist dostarczy ten wspaniały upominek wprost pod drzwi Twojej wybranki.

Rate this post